hakkında/ about

XY+Z 

Uykusuzluk ilacı niyetine başladığım kolajlarımın ilkinden bu yana 5 sene geçti. Süreç içerisinde çalışmalarımın yakın çevremde gördüğü beğeni üzerine, XY ile başlayan yolculuğuma Z’yi de ekledim. Böylece işlerine bayıldığım Zeynep’in dokunuşu ile çalışmalarımın adı ve logosu ortaya çıktı.

Niyetim gördüğüm, keyif aldığım an’ları küçük karelerde 2 boyutlu veya 3 boyutlu yeniden canlandırmak ve bu an’ları herkesle paylaşmak. Bana iyi gelenin başkalarına da iyi gelmesi dileğiyle, şifa niyetine.

Yolculuğuma çalışmalarımı kendime saklamadan internet üzerinden paylaşarak daha nerelere ulaşabilir merakı ile devam ediyorum. Bu yüzden bana her türlü geri dönüşünüz kıymetli, önemli.Buyrunuz şimdi bir de bu gözle geziniz tozunuz. Keyifli seyirler…

//

Five years has passed since I started doing collage work instead of taking sleeping pills. In the meantime, encouraged by the positive comments coming from the inner circle, I added dimension Z to already existing XY, this way the name and logo of my work emerged. Surely, the logo wouldn’t have been there if it weren’t for the touch of Zeynep, whose work I adore.

My intention is to recreate the moments I experienced and cherished in small squares and share these “moments” with everyone with the hope that what makes me feel better makes everyone feel better. It’s an intention of healing.

I continue my journey by not keeping my work to myself and sharing them with a curiosity about the reach of the internet. For this reason, every kind of feedback you can give is very important and valued. Here, take a tour with this perspective now.

Enjoy the ride…

IMG_1547

Hazal Kaya

  • 1984, Ankara
  • Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi (MERAL) , Ankara
  • Anadolu Üniversitesi, Mimarlık, Eskişehir
  • UPC, Sürdürülebilir Mimarlık, Barselona
  • Sürdürülebilir Mimarlık ve Danışmanlık, İstanbul
  • XY+Z, İstanbul

iletişim için: kaya_hazal@hotmail.com